Příběh WIXX

035A0819Jmenuji se Markéta,

od mala miluju svobodu těla i ducha, všelijaké to býlí (jejich krásu i chuť), stromy s jejich moudrostí, zvířenu ale i vůni pastelek, papíru a knih. Život si nedokážu představit bez cinkání jehlic, "chroupání" háčku, šicího stroje či kolovratu, stejně jako bez rodiny.

Do nedávna jsem dělala, co se údajně "má", až  studium véd, jóga, chůze po žhavém uhlí a nějaké to zdravotní "zaškobrtnutí" mi oči otevřely. Své dětské sny si tedy plním až s dětmi vlastními.

Tak trochu bylinkařím, vyhledávám stará moudra, permakulturničím i „čaruju“, a i přes to jsou mi velmi blízké minimalismus, funkcionalismus a industra. To vše se ve mně mísí a zhmotňuje do učesaného osobitého stylu jednoduchosti a funkčnosti, se smyslem pro detail té poslední tečky.  

Ženy od nepaměti „spřádaly“ do „vláken“ své myšlenky a ty pak zhmotňovaly nejrůznějšími technikami do výrobků. Tak tady mě máte, jsem žena a ráda zhmotňuji své bytí tedy spřádám, šiji, háčkuji :) 

035A0739

Zde příběh je…


… mé autorské tvorby s názvem wixx, jehož kus si VY, spolu s výrobky, přinášíte do SVÝCH příbytků.


Celý příběh se píše od roku 2012, kdy jsem inspirována vlastními dětmi vyvinula tehdy jedinečnou textilní přízi wixx makarony™ k háčkování hraček a bytových doplňků. Pro absenci obdobného se má klubíčka „rozkutálela“ po celé ČR. Ovšem po jednou těžce vyšlapané cestě se jiným už dobře šlape, vše tak snadno „převzali“, čímž se první kapitola uzavřela.


Ta další se přede mnou už radostně vine, čímž pomyslný KONEC byl vlastně ZAČÁTEK. Má neutuchající potřeba „spřádání“ vlastních myšlenek a jejich zhmotňování jak přicházejí, se zkrátka nedala udržet a našla si další materiály jako jutu, len, mohér a vlnu. Všechny ty ušlechtilé přírodní materiály si buď zpracovávám sama, nebo si nechávám vyrábět na míru výhradně v ČR.

Inspirována ženami z východu, už hodný čas, tvořím ponejvíce s jutou, kdy jsem se jako první (v naší krásné zemi), nebála použít na výrobu doplňků skutečná jutová lana, jež si dnes už dle svých potřeb nechávám vyrábět na míru u nás v ČR, v patřičné kvalitě a s patřičným původem. Jen jutová lana, totiž, o proti pleteným šňůrám, dokáží zajistit výrobkům potřebnou pevnost. Stále se však jedná o pouhé textilní přírodní vláko, které je dost nevyzpytatelné, proto jsem si pro další podporu pevnosti vytvořila i jiné úpravy. Zkrátka jen úročím své vzdělání a letité zkušenosti z oboru :)

Znovu tedy tvořím, autorskou tvorbou mi vlastní, co na srdci mám, s láskou i pokorou, s úctou k přírodě, VÁM i sobě samé. A jedině praktičnost, jednoduchost, vtip a cit pro detail mi společně s kvalitou dávají smysl.


Vítejte v mém světě plném "radostí" s duší: bytových i módních doplňků, dekorací a hraček pro děti i čtyřnohé kamarády.


  ...nejen já, ale i VY můžete být součástí, tak se NEostýchejte a řekněte, CO BYSTE RÁDI, upravím či vytvořím na míru :)


 VAŠE Markét ❤️035A0858